مــــــــالبــو

با 09124269310 تماس بگیرید

دانشجویان ما در در حوزه کارهای عملیاتی و آزمایشگاهی عقب هستند

به گزارش ایسنا، دکتر احمد عریان در آیین بزرگداشت مقام معلم و جشن نیمه شعبان که در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد اظهار کرد: قرار است که در کنار آموزش علوم مختلف، استاد الگوی دانشجو باشد و ما موظفیم راه و رسم زندگی را با صبر و حوصله به فرزندان خود آموزش دهیم. 

سرپرست دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشجویان و دانشگاهیان ما همواره از لحاظ تئوریک پیشرو بوده و هستند اما متاسفانه در حوزه کارهای عملیاتی و آزمایشگاهی هنوز کمی عقب هستیم. 

دکتر عریان، پرکاری، صبر، عشق و علاقه به کار را لازمه رسیدن به جایگاه‌های برتر علمی دانست و تصریح کرد: باید کار، زندگی و آموزش‌مان در مسیر رفع مشکلات مردم باشد. 

وی ادامه داد: اگر دانشگاه در زندگی مردم و در توسعه استان نقشی نداشته باشد این دانشگاه از تعریف واقعی خود به دور است و حتی اگر سه سال هم تعطیل باشد هیچ مشکلی برای استان و منطقه ایجاد نمی‌شود. 

سرپرست دانشگاه یاسوج با برشمردن پتانسیل‌های طبیعی استان از جمله گردشگری، منابع طبیعی، آب، گیاهان دارویی و ذخایر نفتی تاکید کرد: دانشگاه در برابر حل مشکلات جامعه و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی استان مسئول است و امیدواریم برای توسعه پر رونق استان به سمت کاربردی‌تر شدن پژوهش‌های دانشگاهی در استان حرکت کنیم. 

عریان با اشاره به ملاقات با وزیر علوم در سفر به تهران به همراه استاندار عنوان کرد: در این دیدار تصمیمات ارزشمندی گرفته شد که نتایج آن به نفع دانشگاه و توسعه استان است. 

وی اضافه کرد: همگان خود را برای تبدیل دانشگاه یاسوج به یک دانشگاه بین‌المللی و جذب دانشجویان خارجی باید آماده کنند و در این مسیر مسئولان استانی نیز با تغییر نگرش نسبت به دانشگاه و هدایت پایان نامه‌ها به سمت حل مشکلات استان، دانشگاه را یاری کنند. 

احمد عریان با بیان اینکه تعداد 50 نفر دانشمند در سطح 1 درصد جهانی و 6 نفر در حد نیم درصد جهانی در بین اساتید دانشگاهی کشور داریم افزود: این توفیق تنها با وقت گذاشتن به دست آمده است. 

وی تصریح کرد: دانشگاهی که در رشد و توسعه استان و حرکت صنعت نقشی نداشته باشد و زندگی را بهبود نبخشد تعطیلی آن هیچ مشکلی ایجاد را نمی‌کند. 

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه سالانه 1000 پایان نامه در این دانشگاه داریم عنوان کرد: آیا نباید از این تعداد، 300 پایان‌نامه ما کاربردی باشد و از این تعداد 100 پایان نامه رفع مشکلات استان را در برگیرد. 

دکتر احمد عریان در پایان با اشاره به مشکلات استان در حوزه‌های گوناگون از جمله در منابع طبیعی و گردشگری و آب گفت: اگر برای رفع مشکلات استان دانشگاه مسئول نیست پس چه کسی مسئول است؟!

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2019 مــــــــالبــو