وب سایت تخصصی حیوانات

بازی با سگ‌ها

سگ‌ها حیوانات باهوش و بعضا بازی دوستی هستند‌. بازی با آن‌ها علاوه بر اینکه آن‌ها را مشغول می‌کند و جنبه سرگرمی دارد باعث می‌شود سگ با شما بیشتر آشنا شود. بازی سگ‌ها استرس و اضطراب را از حیوان دور می‌کند. بازی‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید انتخابشان کنید. اگر در محیطی خارج از خانه با حیوان بازی می‌کنید سعی کنید آفتاب نباشد و یا آب کافی برای حیوان خود بردارید.

 

انتخاب بازی با سگ همچون انتخاب بازی برای کودک می‌تواند دشوار باشد. سگ‌ها می‌توانند جزییات اسباب بازی را دریابند. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که سگ شما به یک اسباب بازی علاقه بیشتری نشان می‌دهد. انتخاب اسباب بازی برای حیوان شما مهم است. اسباب بازی علاوه بر سرگرم کردن او استرس‌های ناشی از تنهایی را در سگ شما کاهش می‌دهد. اسباب بازی در رضایت و شادابی سگ مهم است. معمولا سگ‌ها زمانی که با اسباب بازی خود بازی می‌کنند آن را جویده یا گاز می‌گیرند. اگر سگی اسباب بازی خود را دوست نداشته باشد در همان چند ساعت نخست خواهید فهمید. پس در انتخاب اسباب بازی برای بازی سگ خود دقت کنید.

 

استفاده از زمین بازی

اگر شرایط لازم برای فراهم کردن یک زمین بازی برای حیوان خود را دارید حتما این کار را انجام دهید. افرادی که مکان و شرایط لازم برای ایجاد زمین بازی را ندارند می‌توانند یک اتاق از خانه خود را به این کار اختصاص دهند. برای این کار باید اتاق خالی از لوازم باشد تا در هنگام جست و خیز بدن سگ با اشیا داخل اتاق برخورد نکند. اسباب بازی‌های شما الزاما نباید وسایل گران قیمت باشند. یک پتو یا پشتی خود می‌تواند اسباب بازی‌های سگ شما را تشکیل دهند.

 

بازی گربه‌های عصبی

برای این بازی باید اول یک زمین بازی آماده کنید.وسایلی مانند پشتی و پتو، حلقه ورزشی، جعبه مقوایی، توپ، سبد، عروسک، صندلی را در زمین بازی قرار دهید.

 

بازی دویدن از پله

این بازی برای سگ‌هایی که بالای یک سال سن دارند مناسب است‌. در این بازی پایین پله‌ها بشینید و توپی را به بالای پله بیندازید. به سگ دستور بدهید برو. او به بالای پله‌ها دویده و پس از گرفتن توپ آن را برای شما می‌آورد. این بازی جست و خیز بالایی دارد و برای تخلیه انرژی سگ بسیار مفید است.

 

بازی فنجان جادویی

در این روش به سه فنجان و یک توپ کوچک نیاز دارید. توپ را داخل یکی از فنجان‌ها قرار داده و آن‌ها را به آرامی جا به جا کنید. از سگ خود بخواهید فنجانی که توپ در آن قرار دارد را انتخاب کند. ممکن است بار اول مجبور شوید خودتان بازی را انجام دهید تا سگ روند بازی را یاد بگیرد. هر بار که حیوان لیوان صحیح را انتخاب کرد به او جایزه بدهید

 

بازی قایم موشک

این بازی می‌تواند یک بازی دسته جمعی باشد. زمانی که سگ در اتاق است قایم شده و به او دستور دهید از اتاق بیرون آمده و شما را پیدا کند. جایزه او پس از پیدا کردن شما می‌تواند غذا یا عروسک مورد علاقه او باشد.

 

بازی تمیزکاری کردن

در این بازی اسباب بازی‌های سگ خود را در اطراف خانه پخش کنید. ظرفی را در وسط قرار داده و از حیوان بخواهید عروسک‌ها را جمع آوری کرده و داخل سبد بیندازد. هر بار بازی را سخت‌تر کنید و اسباب بازی‌ها را در فاصله دورتر بیندازید. از این به بعد می‌توانید از سگتان در تمیز کردن خانه استفاده کنید. هر بار که اسباب بازی‌ها را در ظرف مخصوص انداخت با دادن خوراکی مورد علاقه، او را تشویق کنید. در این بازی از فرمان بندازش دور استفاده کنید.

 

نوشته های مرتبط